VM
Piękno Twojego Wnętrza

Aranżacja aneksu sypialnego w kawalerce

Kawalerka to dla wielu osób pierwsze własne mieszkanie. Pomimo niewielkich rozmiarów powinno spełniać wszystkie funkcje, na jakich nam zależy, a dodatkowo zapewniać komfort życia. Zaaranżowanie niewielkiego metrażu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli mamy dość dużo przedmiotów i mebli. Aby nie zagracić mieszkania, a jednocześnie zachować porządek, wiele osób korzysta ze sprytnych rozwiązań, mebli 2w1 czy składanych łóżek. Ważnym zagadnieniem jest wydzielenie sypialni w kawalerce. W jaki sposób można to zrobić, aby uzyskać najlepszy efekt?

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce? Od czego zacząć?

Wiele osób decyduje się na zakup rozkładanej kanapy. To popularny i praktyczny wybór, jednak ma sporo wad. Po pierwsze, spanie na rozkładanej kanapie nigdy nie będzie tak komfortowe jak na łóżku z dobrze dobranym materacem. Po drugie, jeśli chcemy zachować względny ład w mieszkaniu, a jednocześnie ułatwić sobie poruszanie się po nim i codzienne życie, każdego ranka powinniśmy składać mebel. To uciążliwe i zajmuje nieco czasu. Trzecim argumentem jest brak prywatności i intymności. Po zakończonych odwiedzinach gości, za każdym razem musimy ponownie rozkładać kanapę i sprzątać wokół. Jeżeli jeden z domowników w trakcie odwiedzin poczułby się zmęczony, nie ma możliwości odpoczynku. Jak można rozwiązać ten problem? Czy można stworzyć aneks sypialny w kawalerce?

Aneks sypialny w salonie – pomysły na aranżację

Przearanżowanie pokoju dziennego nie musi być bardzo trudnym zadaniem. Jeżeli zależy nam na prywatności, najlepszym wyborem będzie oddzielenie tej części wnętrza, w której znajduje się łóżko. Można to zrobić np. za pomocą parawanu, drzwi przesuwnych, mebli lub ścianki działowej. Jeśli chcemy, aby do wydzielonej sypialni docierało światło najlepiej zdecydować się na drzwi przeszklone. Staną się również elementem dekoracyjnym, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się np. na barwione szkło. Osoby, które nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na meble, mogą wydzielić aneks sypialny w salonie za pomocą parawanu. Pięknie zaprezentują się zwłaszcza modele bambusowe i drewniane. Zaletą takiego rozwiązania jest mobilność i atrakcyjny wygląd.

Wydzielenie sypialni w kawalerce za pomocą mebli i ścianki działowej

Świetnym pomysłem jest zasłonięcie łóżka meblem, np. szafą, regałem lub komodą. Najlepiej ustawić go pod kątem 90 stopni do ściany. Wiele osób decyduje się na wydzielenie przestrzeni za pomocą lekkich regałów ażurowych, które jednocześnie pełnią funkcję biblioteczki. Ostatnią propozycją, która wiąże się z największym nakładem pracy, ale jednocześnie zapewni nam największą prywatność jest wydzielenie sypialni w kawalerce za pomocą ściany działowej. Co najważniejsze, nie musi sięgać aż do sufitu. Ciekawym pomysłem jest także montaż ścianki o wysokości nieco ponad metr. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dostępem światła, a jednocześnie wykorzystamy powierzchnię np. do zawieszenia telewizora, półki lub dekoracji.

Aneks sypialny – jak stworzyć komfortową przestrzeń?

Gdy udało się nam już wydzielić przestrzeń, pojawia się pytanie, w jaki sposób ukryć przed gośćmi posłanie lub porozrzucaną pościel, której nie zdążyliśmy ułożyć? By to zrobić, można zainstalować na suficie karnisz lub szynę i zawiesić zasłonę. Bardzo ważne, aby sięgała do podłogi. Od teraz niespodziewane odwiedziny nie będą powodować stresu, bowiem wystarczy jeden ruch i szybko ukryjemy łóżko. Wydzielenie sypialni w kawalerce i zasłonięcie jej zasłoną z pewnością podniesie walory estetyczne wnętrza. Warto wybrać materiał, który będzie pasować kolorystycznie do ścian lub dodatków. Dzięki temu przestrzeń stanie się też przytulna. Zostaje jeszcze pytanie, w którym miejscu najlepiej postawić łóżko? Dobrym wyborem będzie aneks sypialny z dala od okna i ciągów komunikacyjnych. W ten sposób stworzymy zaciszny kącik, w którym będziemy mogli zregenerować się po każdym pracowitym dniu. Aby przestrzeń sypialni była przytulna, na ścianie przy łóżku warto zawiesić obrazy oraz inne dekoracje.


Szybkie płatności


mastercard
visa
przelewy24
paypal

Bezpłatna
dostawa

Cena
producenta

Łóżka na
zamówienie

Materace na
wymiar

Pomoc w
wyborze

Możliwość
personalizacji

Zamówienie
telefoniczne

Autoryzowany
dystrybutor

preloader